Pierre Wunsch

Gouverneur
Geboren te Leuven, op 12 december 1967

Beroep

Gouverneur van de Nationale Bank van België

Diploma's

Doctor in de economie (UCL)
Master in Public and International Affairs (Princeton)

Loopbaan

  • Gouverneur van de Nationale Bank van België vanaf 02.01.2019
  • Vicegouverneur van de Nationale Bank van België (11.03.2015-01.01.2019)
  • Directeur van de Nationale Bank van België (01.06.2011-01.01.2019)
  • Directeur van de Beleidscel Financiën (01.10.2008-31.05.2011)
  • Diverse functies uitgeoefend bij Electrabel (2004-2008)
  • Diverse functies uitgeoefend bij Tractebel EGI (2001-2004)
  • Kabinetschef van Alain Zenner, Regeringscommissaris toegevoegd aan de Minister van Financiën (2000-2001)
  • Diverse functies, waaronder adjunct-kabinetsdirecteur, op het kabinet van Staatssecretaris Eric André (Brussels Hoofdstedelijk Gewest) (1996-2000)
  • Deskundige bij het Federaal Planbureau (1995-1996)
  • Assistent/onderzoeker: CORE, FUSL, LEI-CREST (INSEE) en DELTA (Hogere Normaalschool) (1992-1995)

Andere lopende mandaten of functies

  • Europese Centrale Bank
    Lid van de Raad van Bestuur en van de Algemene Raad vanaf 02.01.2019
  • Internationaal Monetair Fonds
    Gouverneur vanaf 02.01.2019
  • Nationale Bank van België
    Voorzitter van het Afwikkelingscollege vanaf 02.01.2019
    (Lid sedert 25.04.2015)
  • Bank voor Internationale Betalingen
    Bestuurder vanaf 25.01.2017
  • Hoge Raad van Financiën
    Lid vanaf 19.03.2012
    K.B. 19.03.2012 - B.S. 30.03.2012
  • Afdeling "Financieringsbehoeften van de overheid" van de Hoge Raad van Financiën
    Lid vanaf 19.03.2012
    K.B. 19.03.2012 - B.S. 30.03.2012
  • Bureau van de Hoge Raad van Financiën
    Lid vanaf 19.03.2012
    K.B. 28.03.2012 - B.S. 20.04.2012-Ed.2
  • Single Resolution Board
    Lid vanaf 01.01.2015

 

Verstreken mandaten of functies

  • Nationale Bank van België
    Regent: 26.03.2007-30.09.2008
    Vertegenwoordiger van de Minister van Financiën: 01.05.2010-21.03.2011
  • Commissie voor het Bank, Financie- en Assurantiewezen
    Lid van de Raad van toezicht: 02.05.2007-30.09.2008
    K.B. 27.04.2007 - B.S. 15.05.2007-Ed.2
  • Electrabel
    Bestuurder: 2000-2001
  • Fluxys
    Bestuurder: 2004-2006
  • Rentenfonds
    Lid van het Comité: 01.06.2014-30.09.2017
    K.B. 30.09.2014 - B.S. 14.10.2014
  • UCL
    Universitair docent: 1997-2017
  • Europese Centrale Bank
    Accompanying person Governing Council: 11.03.2015-01.01.2019