Jean Hilgers

Directeur - Schatbewaarder
Geboren in St.-Agatha-Berchem (België), 28 augustus 1963

Beroep

Directeur van de Nationale Bank van België

Studies

Kandidatuur in de economische wetenschappen - Facultés Universitaires St-Louis
Licentiaat in de toegepaste economische wetenschappen - Université Catholique de Louvain

Belangrijkste beroepsactiviteiten

  • Bestuurssecretaris bij de N.V. Haven van Brussel (07.1986 - 12.1986)
  • Kredietexpert bij het departement "Corporate Banking" van de ASLK (01.1987 - 11.1987)
  • Attaché bij het departement "Corporate Banking" van de ASLK (11.1987 - 03.1989)
  • Attaché bij het Kabinet van Eerste Minister W. Martens (04.1989 - 04.1991)
  • Adviseur bij het Kabinet van Eerste Minister W. Martens (05.1991 - 12.1991)
  • Adviseur bij het Kabinet van de Minister van Openbare Werken en Communicatie van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest (12.1991 - 02.1992)
  • Adviseur bij het Kabinet van Vicepremier, Minister van Economische Zaken en van Justitie M. Wathelet (02.1992 - 10.1992)
  • Adjunct-kabinetschef van Vicepremier, Minister van Economische Zaken en van Justitie M. Wathelet (10.1992 - 07.1995)
  • Adjunct-kabinetschef van de Vicepremier en de Minister van Landsverdediging (07.1995 - 09.1995)
  • Adjunct-kabinetschef van Vicepremier en Minister van Financiën Ph. Maystadt (09.1995 - 12.1995)Kabinetschef van Vicepremier en Minister van Financiën Ph. Maystadt (01.1996 - 06.1998)
  • Kabinetschef van Minister van Financiën J.-J. Viseur (07.1998 - 02.1999)

Nationale Bank van België

  • Directeur van de Bank voor een termijn van 6 jaar (01.03.1999)
    K.B. 29.01.1999 - B.S. 06.02.1999
    Mandaat vernieuwd voor 6 jaar vanaf 01.03.2005
    K.B. 04.03.2005 - B.S. 09.03.2005
    Mandaat vernieuwd voor 6 jaar vanaf 01.03.2011
    K.B. 27.02.2011 - B.S. 04.03.2011
    Mandaat vernieuwd voor 6 jaar vanaf 01.03.2017
    K.B. 05.03.2017 - B.S. 17.03.2017

Andere lopende mandaten of functies

  • Bank voor Internationale Betalingen
    Plaatsvervangend bestuurder: vanaf 01.04.2014
  • Basle Committee on Banking Supervision
    Lid: vanaf 18.05.2017
  • College van toezicht op de bedrijfsrevisoren
    Lid: vanaf 01.02.2017
  • Committee on the Global Financial System (CGFS), Bank for International Settlements
    Lid: vanaf 08.09.2013
    Bazel, Zwitserland
  • Gemeenschappelijke Thesaurieraad voor het Waalse Gewest en de Franse Gemeenschap
    Voorzitter: vanaf 19.05.2010
  • European Insurance and Occupational Pensions Authority (EIOPA)
    Lid van de Board of Supervisors: vanaf 02.10.2013
    Lid van de Management Board: vanaf 01.02.2015
    Frankfurt, Duitsland
  • European Systemic Risk Board
    Lid van de General Board
    Lid van het ATC
    Frankfurt, Duitsland
  • Koning Boudewijnstichting
    Lid van de Raad van Bestuur: vanaf 01.01.2016
  • Beschermingsfonds voor de deposito's en financiële instrumenten:
    Lid van het Directiecomité: vanaf 01.08.2003
    K.B. 26.08.2003 - B.S. 09.09.2003
  • International Association of Insurance Supervisors (IAIS), Bank for International Settlements
    Lid: vanaf 17.10.2013
    Bazel, Zwitserland
  • RTBF:
    Lid van de Raad van Bestuur: vanaf 01.11.2004 
  • Université Catholique de Louvain:
    Voorzitter van de Raad van Bestuur: vanaf 01.09.2007
    Lid van de Raad van Bestuur: 19.12.2003 - 31.08.2007
    Voorzitter van de vzw INESU-PROMO: vanaf 05.10.2007

Verstreken mandaten of functies

  • Bestuurder bij BATC tot 01.10.1998
  • Bestuurder bij BELGOCONTROL tot 01.03.1999 
  • Bestuurder bij ONDRAF/NIRAS tot 01.03.1999 
  • Lid van het het Beheerscomité van de R.S.Z. tot 01.03.1999 
  • Regeringscommissaris bij de Controledienst voor de Verzekeringen tot oktober 1995 
  • Lid van het Europees Verzekeringscomité tot oktober 1995 
  • Lid van de Raad van Bestuur van de "Kliniek Sint-Etienne": 27.06.2006 - 17.09.2009 
  • Lid van het Comité voor financiële stabiliteit: 30.07.2003 - 20.10.2010
  • Lid van het Comité voor systeemrisico's en systeemrelevante financiële instellingen: 21.10.2010 - 31.03.2011
  • Bestuurder van het Museum van Europa:
    09.07.2007 - 30.05.2011
  • Lid van het Comité van het Rentenfonds: 01.03.2000-30.09.2017
  • Lid van het Belgisch Instituut voor Openbare Financiën: 07.06.2004
  • Lid van de afdeling "Financieringsbehoeften van de overheid" van de Hoge Raad van Financiën: 01.09.2006-08.10.2017
  • Voorzitter van de "Conseil de la Fiscalité et des Finances de Wallonie": 22.10.2013-01.05.2017
  • Lid van de Raad van Bestuur van de Algemene Kliniek Sint-Jan: 08.06.2004-01.11.2017
  • Lid van de Advisory Board van de Louvain School of Management van de Université Catholique de Louvain