Eric Mathay

Regent sinds 22 mei 2018
Geboren te Ukkel op 17 september 1956

Beroep

Bedrijfsrevisor
Accountant
Gerechtsdeskundige 

Studies

  • Graduaat administratief recht (1978)
  • Licentiaat handels- en financiële wetenschappen, optie revisoraat (1981)

Loopbaan

  • van september 1975 tot augustus 1979: Opsteller bij de gemeente Elsene
  • van september 1979 tot augustus 1980: Management trainee bij de Amerikaanse vennootschap Sarma Penney Ltd
  • van september 1980 tot december 1983: Stagiair-bedrijfsrevisor
  • van januari 1984 tot december 1986: Bedrijfsrevisor bij bedrijfsrevisorenkantoor Hoste
  • sedert januari 1986: Bedrijfsrevisor bij Buelens, Mathay & Associates

Lopende functies of mandaten

  • Instituut van de Bedrijfsrevisoren
    Lid van de Raad (sedert 2007)
    Penningmeester van het Instituut (sedert 2007)
    Penningmeester van het Uitvoerend comité (sedert 2010)
  • Private Stichting ICCI (Informatiecentrum voor het Bedrijfsrevisoraat)
    Bestuurder en penningmeester
  • Vzw NEMS (Nationaal Eigenaars- en Mede-eigenaarssyndicaat)
    Bestuurder
    Voorzitter voor het Brusselse Gewest
  • Vzw La Propriété privée
    Bestuurder
  • CONTASSUR (Verzekeringsonderneming)
    Commissaris
  • JINDAL FILMS OFP (Pensioenfonds)
    Commissaris
  • Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en Gezondheidsproducten (FAGG)
    Commissaris
  • Dienst voor de Bijzondere Socialezekerheidsstelsels (DIBISS)
    Commissaris
  • BRUTELE
    Commissaris
  • Sociale dienst Ambtenarenzaken
    Commissaris
  • BELAIRBUS
    Commissaris
  • FLABEL
    Commissaris
  • Internationaal Perscentrum
    Commissaris
  • Grondregie van Waals-Brabant
    Commissaris
  • Intercommunale des œuvres sociales du Brabant wallon
    Accountant

 

Verstreken functies of mandaten

  • Nationale Bank van België
    Lid van het College van censoren (17.05.2016-22.05.2018)
  • Europese Investeringsbank
    Lid van het Auditcomité (2006-2012)
    Voorzitter van het Auditcomité (2012)
  • MIVB
    Commissaris (1998-2013)
  • HYDRALIS OFP (Pensioenfonds)
    Commissaris (2010-2014)
  • SEDIFIN
    Commissaris (2012-2015)
  • VIVAQUA
    Commissaris (2005-2010)
  • Centrum voor gelijkheid van kansen en voor racismebestrijding
    Commissaris (2004-2006)
  • Wallimage en Sowalim
    Commissaris (2001-2006)
  • Brusselse Intercommunale voor Sanering (BrIS)
    Commissaris (2001-2006)
  • Nationaal Instituut voor Radio-elementen
    Commissaris (1992-2010)
  • Citeo (Publiekrechtelijke vennootschap)
    Commissaris (2007-2015)
  • IRE ELiT
    Commissaris (2010-2015)
  • Maatschappij voor de Verwerving van Vastgoed
    Accountant
  • CDA (Verzekeringsonderneming)
    Commissaris (2007-2016)
  • Assurances Touring Verzekeringen (ATV)
    Commissaris (2008-2016)
  • Vzw UNPLIB (Union Nationale des Professions Libérales et Intellectuelles de Belgique)
    Bestuurder
  • Intercommunale Coöperatieve Vennootschap voor Crematie
    Commissaris (2008-2010)
  • Brussels Intercommunaal Laboratorium voor Scheikunde en Bacteriologie (BRULABO)
    Commissaris